Czerwiec 2017r. PDF Drukuj Email

[Dodano 04.08.2017r.]

Koniec roku przedszkolnego czyli czekają nas duże zmiany od nowego roku szkolnego. Natalia będzie szła we wrześniu do szkoły. Po długich rozważaniach zdecydowaliśmy, iż Natalia pójdzie do szkoły publicznej z klasami integracyjnymi. Szkoła jest bardzo blisko nas. Do szkoły idzie się niecałe 5 minut (tempem Natalii). Długo zastanawialiśmy się, czy nie posłać Natalki do szkoły społecznej z mniejszymi klasami, ale biorąc pod uwagę między innymi bardzo trudną logistykę, czas jaki spędzilibyśmy w samochodach zdecydowaliśmy spróbować się w większej szkole. Natalka cieszy się na zmianę, podoba jej się nowa szkoła, między innymi ze względu na fakt, że ma super plac zabaw.

Podsumowując pobyt w przedszkolu możemy powiedzieć, iż ruchowo Natalka poczyniła bardzo duże postępy, natomiast dużym wyzwaniem dla niej są kwestie dotyczące umiejętności społecznych (kontaktu, zabawy i współpracy z innymi dziećmi). W tym aspekcie ma niestety bardzo duże deficyty. Aby ją wspomóc będziemy się starali aby w szkole miała swojego indywidualnego nauczyciela wspomagającego, który będzie ją wspierał w zakresie nawiązywania kontaktów społecznych oraz funkcjonowania w grupie.

Przed Natalią wakacje, w tym wyjazd do dziadków, którego Natalka nie może się już doczekać oraz oczywiście urlop z rodzicami :).