Październik 2017r. PDF Drukuj Email

[Dodano 02.11.2017r.]

Pierwszy miesiąc w szkole niestety ale potwierdził, że Natalka ma bardzo duże problemy z nawiązywaniem relacji i nie radzi sobie w grupie. Polubiła jednak swojego Cienia, i mam nadzieję, że jego wsparcie da dobre efekty, szczególnie, że jesteśmy już po pierwszych spotkaniach ze specjalistami tłumaczącymi nam jak sobie radzić i wspierać Natalkę w nawiązywaniu kontaktów i nie tylko (w związku ze zdiagnozowanym u Natalki autyzmem).

Drugi miesiąc przyniósł również inne wyzwanie, które do tej pory było nam raczej obce. Natalka zaczęła przybierać na wadze. Po analizie wyszło nam, że może to być po części kwestia obiadów w szkole, pomimo że są pod kontrolą, ale mogą być b. kaloryczne no i Natalka przecież tak ładnie je. Z drugiej strony okazało się, że nie spostrzegliśmy, iż dając jej płatki do jedzenia i dodając do nich róznego rodzaju orzeszki, migdały i inne bakalie powodujemy, że stają się one, pomimo małej wagi, daniami wysokokalorycznymi. W tej chwili jesteśmy drugi tydzień na ściślejszej kontroli diety i waga zatrzymała się w miejscu ale celem jest aby też trochę spadła.

Poza tym byliśmy juz trzy razy na ściance wspinaczkowej i Natalce spodobała się ta nowa atrakcja. Cieszymy się z tego, ponieważ przy wspinaczce musi na prawdę wykorzystywać swoje wszystkie mieśnie i budować napięcie. Na razie jesteśmy na etapie wchodzenia na wysokość około 6 metrów. Mamy nadzieję, że uda się utrzymać ten zapał dłużej.

I ostatnia rzecz z tego miesiąca, zresztą zaobserwowana już w zeszłych miesiącach. Natalka lubi języki obce i oprócz nauki słówek i zdań w języku angielskim bardzo lubi również język hiszpański. Wyłapuje szybko piosenki w tym języku w radiu, dostała też pierwsze płyty z prostymi piosenkami po hiszpańsku i z dużym zapałem ich słucha, powtarza i uczy się słówek. Potrafi już do nas powiedzieć po hiszpańsku, że nas kocha. Dla takich chwil warto żyć :).