Listopad 2017r. PDF Drukuj Email

[Dodano 14.12.2017r.]

Listopad minął nam pod kątem opracowywania "strategii" rehabilitacji Natalki ze względu na zdiagnozowany autyzm. Postaramy się w kolejnych miesiącach więcej o tym napisać.

W tym miesiącu Natalka między innymi chodziła dalej na treningi umiejętności społecznych (TUS) oraz zaczęła ponownie zajęcia z zakresu EEG-Biofeedback.

W domu zaczęliśmy rozmowy o emocjach, co ma nam pozwolić lepsze zrozumienie Natalki i jej emocji, a jej panować nad nimi i także rozumieć. W tym celu mamy między innymi kubki z naklejonymi określonymi emocjami (postacie z bajki dla dzieci "W głowie się nie mieści"). W przypadku jakiejś sytuacj,i gdzie pojawiają się emocje zarówno negatywne lub pozytywne, Natalka ma za zadanie opisać je i może w tym celu wykorzystać stworozne postacie

W celu opanowania części zachowań kompulsywnych polegających na wkładaniu rąk do buzi jeżeli jest czymś zdenerwowana lub podekscytowana Natalka nosi teraz specjalną biżuterię (korale na szyję i na rekę), które jeżeli chce może wziąć do buzi i chwilę pogryźć. Ponadto ma także pufkę, do której może włożyć ręce, jeżeli się denerwuje.