Grudzień 2017 r. PDF Drukuj Email

[Dodano 10.01.2018r.]

I grudzień jak co roku minął nam bardzo szybko. Było oczekiwanie: świąt i w szczególności Wigilii (w tym dniu Natalia może skosztować wszystkich dań wigilijnych, ale przygotowanych specjalnie dla niej), prezentów od Mikołaja (przede wszystkim książek i gier) oraz Sylwestra, który Natalii kojarzy się nie tylko z zabawą i makijażem (w tym roku po raz pierwszy poprosiła mamę o pomoc w zrobieniu makijażu przy pomocy zestawu dziecięcego). ale również z jedzeniem Sushi, którego Natalia jest oczywiście fanką.

Wracając jednak do ostatnich działań w związku niestety ale ze zdiagnozowaniem u Natalki także autyzmu (Zespół Aspergera), to Natalia w ramach rehabilitacji ma następujące ćwiczenia/ treningi:

1. Trening Umiejętności Społecznych tzw. TUS

2. BioFeedback o którym pisaliśmy już w poprzednim miesiącu

3. Ćwiczenia dotyczące odpowiadania na pytania (różnego rodzaju), w tym podtrzymywania/ kontynuowania rozmowy

4. Ćwiczenia dotyczące układania sekewncji zdarzeń (przyczyna - skutek), interakcji między osobami zarówno w zakresie rozmowy jak i myśli jakie mogą te osoby mieć w trakcie rozmowy ze sobą

5. Ćwiczenia w zakresie rozpoznawania i opisywania uczuć oraz sytuacji, w jakich mogą występować (przy okazaji Natalka uczy się angielskiego, ponieważ książka z której korzystamy w tym zakresie jest po angielsku :).)

Powyższa lista jest oczywiście listą otwartą, ponieważ dalej szukamy inspiracji i skutecznych metod.