Luty 2019 r. PDF Drukuj Email

[Dodano 04.04.2019r.]

W pokoju Natalki poza łóżkiem piętrowym pojawiły się nowe „sprzęty do zabawy”. Są to drabinka do wchodzenia z dodatkowymi zawieszkami do ćwiczenia mięśni oraz domowa ścianka wspinaczkowa. Poza tym w dużym pokoju cały czas wisi huśtawka do zabaw sensorycznych.

Mamy nadzieję, że nowe rzeczy „spodobają się” Natalce i będzie chciała się ona na nich często bawić. Jak na razie nowymi sprzętami jest zachwycone przede wszystkim rodzeństwo, które próbuje na nich różnych sztuczek. Poza tym możemy dodać, że sprawdziło się łóżko piętrowe jako dodatkowe źródło wysiłku fizycznego i koordynacji ruchów. Mieliśmy spore obawy czy Natalka będzie w stanie na nie wchodzić i schodzić (wymaga to koncentracji i koordynacji ruchowe) w ciągu dnia jak i w nocy, ale możemy powiedzieć, że jest okay. Ponadto pod łóżkiem Natalka ma kącik w którym możemy teraz organizować na przykład przedstawienia teatralne.

Z innych kwestii. Aparat logopedyczny wytrzymał tylko jeden miesiąc. Natalce udało się „zdemontować” z niego koralik logopedyczny co w konsekwencji spowodowało potrzebę jego naprawy (3 tygodnie bez aparatu). No cóż to tak aby nam się nie nudziło.