Wrzesień 2019 r. PDF Drukuj Email

[Dodano 15.11.2019 r.]

Po dwóch miesiącach waga Natalki nie ruszyła, jest nad tym samy poziomie. Zobaczymy co przyniesie nowy roku szkolny, kiedy jednak aktywności ruchowej jest zdecydowanie mniej. Ale jesteśmy dobrej myśli plus Natalka ma swój krokomierz dzięki któremu wiemy ile Natalka zrobiła dziennie kroków oraz ile czasu była aktywna.

Poza tym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, w nowej (starej) szkole, czyli tej do której Natalka chodziła już w czerwcu. Z jednej strony Natalka bardzi lubi chodzić do nowej szkoły, z drugiej jednak strony Natalce jest dosyć trudno bo nauka w nowej szkole wymaga dużego skupienia i uwagi. Wynika z faktu, że praca jest w małych grupach, każde dziecko ma dostosowany plan pracy do swoich możliwości, poprzez co wymaga to od niego o wiele większej koncentracji oraz samodzielności (nie ma za bardzo możliwości kopiowania lub powtarzania tego co robią inni czyli pracy bardziej odtwórczej).

Z nowym rokiem szkolnym ponownie musieliśmy rozstrzygnąć kwestię zajęć dodatkowych (w tym rehabilitacji). Natalka kontynuuje zajęcia TUS, hipoterapię, wspinaczkę na ściance, logopedię, rehabilitację metodą Vojty, a my dalej kontynuujemy RDI (to już pierwszy rok za nami, ale zdecydowanie owocny i pomaga nam radzić sobie z aspektami autystycznymi i nie tylko).